Bitki çayları ve faydaları nelerdir ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizler için en çok tercih edilen bitki çaylarını araştırdık ve hangi bitki çayı neye iyi gelir sizlerle paylaşıyoruz.Ekinezya çayı

Ekinezya çayı genelde soğuk algınlığını tedavi etmek için kullanılır. Fakat aynı zamanda da bağışıklık sistemini geliştirip ağrıyı azaltan, çok güçlü antioksidan maddeler içerir. Bu kas ağrısı, kuru öksürük gibi rahatsızlıklara iyi geliyor.

Akdiken çayı

Akdiken bitkisi, kan damarlarını rahatlatıp kan dolaşımını düzene sokarken, kalp çarpıntısını da engelliyor. Akdiken meyvesi, aynı zamanda vücuttaki fazla tuzun atılmasını sağlayarak vücudun fazla su tutmasını da engelliyor.

Ebegümeci çayı

Ebegümeci çayı C Vitamini bakımından en  zengin çaylardan bir tanesidir. Bir çok faydası bulunmaktadır bunların başında yüksek tansiyon ve kolesterolü düşürmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi gelmektedir. Ebegümeci aynı zamanda güçlü bir antioksidandır.

Devedikeni çayı

Devedikeni çayı da oldukça faydalı bir çaydır en etkin özelliği karaciğerdeki tüm zehirli ve zararlı maddelerden arındırması ve  karaciğer hücrelerinin yenilenmesini desteklemesidir. Hiçbir yan etkisi yoktur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...